Pielęgnacja włosów farbowanych – czy wiesz o niej wszystko?

Pielęgnacja włosów farbowanych — o czym pamiętać?

Często powodem zmiany wizerunku jest chęć zmiany czegoś w swoim wyglądzie. Wiele Pań sięga wtedy po farbę do włosów, podejmując się koloryzacji samodzielnie lub korzystając z wizyt u fryzjera. Nawet jeśli piękny blask włosów farbowanych będzie utrzymywał się przez kilka tygodni, to po takim zabiegu Twoje włosy nie będę w tej samej kondycji, co wcześniej. Przede wszystkim farbowanie osłabia łuski i końcówki włosów, wpływając na ich łamliwość. Zbyt częste farbowanie może doprowadzić nawet do wypadania włosów — szczególnie w przypadku rozjaśnianych włosów. Włosy stają się matowe i odpadnięte. Należy więc przede wszystkim zadbać o wybór jak najlepszych farb, rozjaśniaczy i tonerów. Jeśli Twoje włosy już przed zafarbowaniem były zniszczone, przetłuszczające się czy suche, to warto jeszcze przed zabiegiem zadbać o ich kondycję

Dowiedz się, jakie są Twoje włosy i czego im trzeba — pomoże Ci w tym Twój fryzjer. Specjalista podpowie Ci, jak nawilżyć, wygładzić czy olejować kosmyki tak, aby kolor włosów był zawsze świeży, a łupież oraz podrażnienia skóry i włosów przeszły do historii. 

Jak myć włosy farbowane?

Odpowiednie pielęgnowanie włosów po farbowaniu jest w większości przypadków sporym wyzwaniem. Należy je przede wszystkim regularnie nawilżać, odżywiać i dbać o regenerację. Wiele osób zastanawia się, jak powinno wyglądać pierwsze mycie włosów po farbowaniu. Aby nie wypłukiwać koloru w przypadku włosów farbowanych należy zaczekać z myciem przynajmniej dobę. 24 godziny po zabiegu możesz umyć włosy w domu. Mycie włosów najlepiej przeprowadzić z użyciem przeznaczonego do tego szamponu. Dlaczego? Dedykowany produkt wzmacnia włosy, oczyszcza pozostałości farby ze skóry głowy, stabilizuje strukturę kosmyków, a także chroni włosy przed przedwczesnym wypłukiwaniem farby. 

Szampon musi być delikatny, najlepiej z tej samej linii produktowej co farba lub inne kosmetyki do włosów, których używasz. Dla wzmocnienia efektu dodatkowo i domknięcia łusek warto oczyszczać włosy pod strumieniem letniej lub chłodnej wody bieżącej. Długotrwałe utrzymanie koloru i blask uzyskasz, jeśli na włosy i skórę głowy po farbowaniu nałożysz szampon z proteinami — wzmacniają one włosy. 

Szampony do włosów

Szampon i odżywka do włosów farbowanych

Wybór kosmetyków do włosów farbowanych jest bardzo wiele. Odpowiednia pielęgnacja włosów farbowanych powinna być dopasowana do potrzeb danych kosmyków oraz efektów, jakie chcesz uzyskać. Określ rodzaj włosów — czy mają skłonność do przetłuszczania się, a może często są przesuszone? Czy są to włosy wysokoporowate, niskoporowate, a może średnioporowate? To wszystko wpływa na dobór właściwych kosmetyków.

Na lekko osuszone ręcznikiem włosy warto nałożyć produkt pielęgnacyjny. Oczywiście wiele zależy od tego, czy masz włosy blond, ciemne czy zafarbowane na nienaturalny kolor (np. różowy czy niebieski). Odżywki warto stosować po każdym myciu, natomiast maski raz na jakiś czas (np. raz na tydzień). Produkty pielęgnacyjne dedykowane do włosów farbowanych występują w formie kremowej, mgiełki czy ampułek — wybór odpowiednich kosmetyków zależy od typu włosów oraz rodzaju koloryzacji. 

Chcesz zaopatrzyć się w produkty pielęgnacyjne, które zadbają o odpowiedni poziom nawilżenia oraz ochrony kosmyków, które po farbowaniu są pozbawione blasku? Sprawdź nasz sklep fryzjerski online — znajdziesz tu m.in. szampony do włosów farbowanych czy odżywki do włosów farbowanych od renomowanych marek. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz