Dlaczego olejowanie jest dobre dla włosów?

Korzyści z olejowania włosów jest bardzo wiele. Wśród nich wymienić można:

∙ ograniczenie wydzielania sebum na głowie,
∙ zmniejszona ilość wypadających włosów,
∙ dobry wpływ na porost włosów,
∙ zabezpieczenie przed warunkami pogodowymi np. mocnym słońcem czy mrozem,
∙ nawilżenie, wzmocnienie i regeneracja włosów,
∙ mniej rozdwajających się końcówek,
∙ łatwiejsze rozczesywanie,
∙ odporność na uszkodzenia mechaniczne,
∙ pomoc w walce z stanami zapalnymi, podrażnieniami czy łupieżem.

Czym olejować włosy? Wybór właściwego oleju do włosów to jedna z podstawowych kwestii, zaraz obok systematyczności oraz techniki olejowania. Przede wszystkim warto określić porowatość włosów.

W przypadku włosów wysokoporowatych najlepiej sprawdzą się oleje wielonienasycone, które mają działanie wygładzające i zmniejszają puszenie się kosmyków. Jeśli jesteś posiadaczką włosów średnioporowatych, to postaw na oleje jednonienasycone z kwasami omega-9, które tworzą na włosach delikatny film. Natomiast do włosów niskoporowatych zastosuj oleje nasycone oraz treściwe masła nadające kosmykom objętości u nasady.

Kiedy należy olejować włosy?

Chcesz zgłębić tajniki pielęgnacji włosów olejem, ale masz obawy? Warto przełamać obawy — Twoje włosy będą Ci wdzięczne! Olej na włosach można stosować na wiele sposobów. Metoda olejowania włosów zależy przede wszystkim od typu włosów oraz indywidualnych preferencji. Możesz wybrać olejowanie na podkład, olejowanie na noc, olejowanie na odżywkę, olejowanie na mokro lub na sucho. Każdy ze sposobów ma swoje dobre strony — w naturalny i prosty sposób możesz przywrócić swoim kosmykom odżywienie, gładkość i witalność.

Kiedy i jak często olejować włosy? Najlepiej robić to regularnie. Optymalną częstotliwością są 1-2 zabiegi w tygodniu, w zależności od porowatości włosów.

Jak przygotować włosy do olejowania?

Olejowanie włosów na sucho, mokro, na noc czy o poranku? Wiele osób ma wątpliwości związane z prawidłowym olejowaniem włosów, co może powstrzymywać przed rozpoczęciem przygody z olejowaniem włosów. Oto kilka ważnych zasad, o których należy pamiętać, zanim rozpoczniesz olejowanie włosów na mokro czy olejowanie na sucho:

  • nie nakładaj oleju na tłustą skórę głowy i brudne włosy,
  • unikaj aplikowania niewłaściwej ilości oleju na włosy (nie za dużo i nie za mało),
  • nie idź na skróty, nakładając olejek na 15 minut — to rytuał, który wymaga zaangażowania i czasu.

Nie trzeba jednak myć włosów przed olejowaniem, wystarczy wypłukanie ich w ciepłej wodzie lub naparze ziołowym. Można wykonać olejowanie również na sucho. Wtedy wystarczy podgrzany wcześniej olej na suche włosy, myte dzień wcześniej. Ta metoda pozwala na kontrolowanie, na ilu pasmach został już nałożony produkt. 

Olejowanie włosów

Jak olejować włosy krok po kroku?

Zabieg olejowania włosów należy rozpocząć po ich uprzednim przygotowaniu. Produkt nakładamy na włosy na całą długość włosów, od ucha aż po końcówki. Jak długo trzymać olej na włosach?  Na pewno nie warto przeprowadzać zabiegu w pośpiechu — olej na włosach powinien utrzymywać się co najmniej przez godzinę. 

Kiedy zmyć olej z włosów? Aby zmyć z włosów olej, masło czy serum nie wystarczy sama woda. Decydując się na olejowanie włosów, do zmywania produktu z kosmyków warto wykorzystać metodę zemulgowania preparatu. Olej z włosów należy spłukać ciepłą wodą, nałożyć maskę lub odżywkę na około 20 minut, a na koniec umyć włosy szamponem. To skuteczna technika, która daje najlepsze efekty — szczególnie jeśli postawisz na szampon i odżywkę bez mocnych, niesprzyjających włosom i skórze detergentów.

Jakie są efekty olejowania włosów?

Efekty olejowania włosów zależą od porowatości swoich włosów, kondycji skóry głowy, systematyczności oraz wybranej techniki. Odpowiedni olej dobrany we właściwy sposób i stosowany umiejętnie potrafi zdziałać cuda. Warto próbować różnych preparatów i nie zniechęcać się, jeśli dany olej nie zadziała. Zalety olejowania włosów mogą być naprawdę spektakularne, szczególnie w przypadku włosów bardzo zniszczonych.

Warto więc wprowadzić olejowanie włosów do regularnej, świadomej pielęgnacji włosów, wybierając np. nasze olejki do włosów, jakie oferuje sklep fryzjerski online Fryzjer.info. Sprawdź również profesjonalne szampony do włosów, produkty do stylizacji włosów czy preparaty na wysuszone lub przetłuszczające się włosy. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz