Odsiwianie włosów to proces, który pozwala nam uzyskać naturalny kolor włosów – ten sprzed utraty barwnika. Jak tego dokonać i na czym polega odsiwianie u mężczyzn? Jako specjaliści z tej branży, odpowiadamy na te pytania.

Odsiwianie włosów – na czym polega?

Występowanie siwych włosów jest w pełni naturalne. Wszystko za sprawą melaniny, czyli barwnika, którego wraz z upływem lat zaczyna po prostu brakować. To jednak nie wszystko – na proces siwienia mogą mieć wpływ także predyspozycje genetyczne, jak również tryb życia, jaki prowadzimy. Wysoki poziom stresu, nieodpowiednia dieta, a także używki mogą mieć bezpośredni wpływ na to, że proces siwienia pojawia się u nas znacznie szybciej, niż u rówieśników.

Siwe włosy nie są wcale powodem do wstydu – zdarza się jednak, że stanowią poważne źródło kompleksów. Jak pozbyć się siwych włosów, które dodają nam lat? Odpowiedzią może być właśnie proces odsiwiania, który wykonuje się przy pomocy specjalistycznych preparatów. Warto przy okazji zaznaczyć, że odsiwianie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn – z tego procesu może więc skorzystać każdy, kto chciałby przywrócić naturalny kolor swoim włosom. 

Odsiwianie jest – w przeciwieństwie do farbowania, dyskretnym procesem, który daje spodziewane rezultaty po kilku dniach. Dokładnie tyle czasu potrzeba na to, by preparaty do odsiwiania włosów zadziałały i odbudowały pigment w kolorze. Oznacza to jednocześnie, że włosy zaczynają ciemnieć, czyli przybierać swoją poprzednią, naturalną barwę.

Jak pozbyć się siwych włosów, czyli odpowiednie kosmetyki

Do tego, by proces odsiwiania zadziałał, potrzebne są odpowiednie preparaty. Kosmetyki tego typu zawierają składniki aktywne, które pozwalają na tworzenie barwników na włosach. W ten sposób możliwy jest proces ciemnienia oraz przywracania włosom naturalnej barwy. Warto przy okazji dodać, że cały proces jest naturalny – oznacza to, że pigment zostaje na nowo odbudowany bez użycia składników chemicznych, dzięki czemu włosy pozostają zdrowe i doskonale odżywione.

Odsiwiacze dostępne są w różnych formach – kremów, past, a także szamponów. Nasz sklep fryzjerski posiada w ofercie całe zestawy, które umożliwiają szybkie i naturalne odsiwianie włosów dla mężczyzn. To dwa specyfiki, z których należy przygotować odpowiednią mieszankę. Użycie tych kosmetyków zgodnie z instrukcją producenta, zapewnia trwały efekt nawet do 24 myć! Sprzedawane przez nas zestawy nie zawierają amoniaku ani czerwonych pigmentów, które mogą wpłynąć niekorzystnie na kondycję naszych włosów. Co ciekawe, preparat zaczyna działać już po pięciu minutach od nałożenia na włosy, zatem nasz klient może spodziewać się szybkich rezultatów!

Odsiwianie włosów u mężczyzn – zalety

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży fryzjerskiej, doskonale wiemy, jak wielkim problemem dla mężczyzny może być nagłe siwienie. Zmiana koloru włosów jeszcze do niedawna była domeną kobiet – dziś na szczęście dostępny jest szeroki wybór produktów także dla mężczyzn. Stosowanie odsiwiaczy to w pełni bezpieczny proces – o ile jest wykonywany zgodnie z instrukcjami producenta. Jakie korzyści może przynieść natychmiastowe pozbycie się siwych włosów?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że odsiwianie nie wpływa niekorzystnie na strukturę włosa. Wręcz przeciwnie – często ją wzmacnia, dodając do każdego pukla niezbędne składniki odżywcze. Włosy po procesie odsiwiania przy pomocy odpowiednich specyfików nie tylko mają doskonały, naturalny kolor, ale również prezentują się zdrowo i świeżo.

Odsiwianie włosów zapewnia naturalny wygląd, czego nie można powiedzieć o farbowaniu. Nawet polecana przez wielu ekspertów z branży fryzjerskiej farba, która ma za zadanie pokryć siwe włosy, może niestety wyglądać dość sztucznie. Proces odsiwiania zachodzi naturalnie, czego efektem są włosy z nowym barwnikiem – dokładnie takim samym, jak przed odsiwianiem. Warto jeszcze dodać, że preparaty do odsiwiania działają wyłącznie na siwe oraz białe pasma, pozostawiając resztę włosów w ich naturalnym kolorze. To także zapobiega sztuczności, co zdarzyć się może w przypadku użycia zwykłej farby.

Ogromne znaczenie ma również fakt, że zabieg można przeprowadzać w domu. Sprzedawane przez nas specyfiki do odsiwiania włosów posiadają rzetelnie opracowaną instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia poszczególne etapy odsiwiania. Postępowanie zgodnie z nimi gwarantuje rewelacyjny efekt! Nasza oferta obejmuje wiele specyfików o różnych odcieniach – łatwo zatem dobrać barwę odsiwiacza do koloru swoich włosów.

Fryzjer.info – nasza oferta

Jeśli zależy Ci na naturalnym efekcie odsiwiania włosów oraz preparatach z najwyższej półki, to koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy. Proponujemy klientom szereg opracowanych przez specjalistów produktów dla mężczyzn, które działają niezawodnie. Dostępne są u nas między innymi kosmetyki do włosów dla mężczyzn marki American Crew, Pan Drwal, a także wiele innych artykułów, które warto sprawdzić! Zachęcamy również do sprawdzenia kategorii „szampony dla mężczyzn do włosów”, gdzie znaleźć można specyfiki, które pomogą wyeliminować siwiznę. Zapraszamy!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz