Zabieg Kemon Nuova Fibra

Strukturę włosa możemy wyobrazić sobie jako coś bardzo zbliżonego do struktury łodygi. Składa się na nią zasadnicza część (włókno) oraz część zewnętrzna (naskórek), chroniąca wnętrze, zbudowana z nakładających się na siebie łusek keratynowych.

Ze względu na swoje  położenie naskórek włosa jest pierwszą warstwą narażoną na działanie czynników zewnętrznych powodujących uszkodzenia, takich jak:

  •     czynniki fizyczne (światło, chlor, zanieczyszczenia środowiska),
  •     czynniki mechaniczne (częste mycie preparatami zawierającymi agresywne związki chemiczne, pocieranie, , regularne używanie suszarki lub prostownicy),
  •     czynniki chemiczne (koloryzacje, zabiegi rozjaśniania lub trwałe ondulacje)

Wymienione czynniki powodują stopniowe zmiany w tkance zewnętrznej, a co za tym idzie, osłabienie całej struktury włosa. Z czasem włos ulega prawdziwemu fizycznemu zużyciu, które określa się także mianem starzenia się włosa. Łuski włosa coraz bardziej unoszą się, tkanka traci ciągłość i pęka, powodując naruszenie rdzenia włosa. Końcowe odcinki pasm oraz same końcówki stają się szorstkie i łamliwe. Średnica włosa i czas ekspozycji na czynniki drażniące i uszkadzające mają wpływ na proces starzenia i osłabiania struktury włosa: cienkie włosy są bardziej wrażliwe niż grube, a włosy długie częściej niż krótkie wykazują opisane objawy, zwłaszcza w końcowych odcinkach pasm oraz na samych końcówkach.
 
Ochronę włosów przed zniszczeniem oraz spowolnienie procesu ich starzenia się zapewniają obecnie specjalne programy pielęgnujące. Kemon NUOVA FIBRA jest to zintegrowany program interwencji dostosowany do indywidualnych potrzeb klientów, opracowany specjalnie z myślą o włosach cienkich i delikatnych, zniszczonych, zmęczonych lub uszkodzonych zwłaszcza do koloru blond.

Kemon Nuova Fibra, kluczowe składniki:

Czerwona alga, tworzy wokół włosa ochronny film i daje efekt gładkich, zdrowych i błyszczących włosów,
Szarłat: zboże bezglutenowe daje moc odbudowy bez obciążenia , dzięki czemu wspomaga odbudowę zniszczonych i uwrażliwionych włosów.

Proponowany zabieg produktami Kemon Nuova Fibra:

  1.     Umyć włosy szamponem Kemon Nuova Fibra, osuszyć ręcznikiem.
  2.     Do miseczki wycisnąć odpowiednią ilość Serum Nuova Fibra i nakładać za pomocą pędzelka pasmo po pasmie, zaczynając od końcówki włosów w   kierunku nasady.
  3.     Dokładnie ale delikatnie wmasować.
  4.     Nałożyć czepek i użyć źródła ciepła podgrzewając przez około 5-8 minut (czas uzależniony od stopnia uwrażliwienia włosów, można wydłużyć).
  5.     Po tym czasie zdjąć czapek, nałożyć na całe włosy maskę Nuova Fibra przeczesać grzebieniem nałożyć czepek powtórzyć podgrzewanie przez około  5-8 minut. Następnie zdjąć czapek odczekać aż włosy osiągną temperaturę pokojową,  po czym dokładnie spłukać letnią wodą.
  6.     Przy mocno uwrażliwionych włosach taki zbieg jest zalecany 1 raz w tygodniu, aż struktura włosa się zregeneruje.
  7.     Do codziennej pielęgnacji zaleca się szampon Kemon Nuova Fibra i krem Kemon Nuova Fibra bez spłukiwania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć